مجله وصال دوست ویژه زائران عمره مفرده 1436 منتشر شد

نشریه ویژه زائران عمره مفرده 1436 با عنوان «وصال دوست» از سوی مدیریت برنامه و محصولات فرهنگی معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشریه وصال دوست که به منظور آگاهی‌بخشی به زائران عمره مفرده تهیه می شود حاوی مطالبی از جمله «بایسته‌های اخلاقی زائر»، مطالبی درباره فضیلت مدینه، مکه، مسجدالنبی صلوات‌الله علیه، گزارش‌هایی تاریخی درباره ائمه بقیع علیهم‌السلام، مطالبی درباره مدفونین در قبرستان بقیع و… است.

مسعود حاجی ابراهیمی

در ابتدای ویژه‌نامه وصال دوست، پیام نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خطاب به زائران بیت الله الحرام به چشم می‌خورد. در بخشی از پیام حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر به عمره‌گزاران آمده است: شما سفیران و پیام‌آوران انقلابی بزرگ و شهیدانی سرافراز هستید. ملت‌های مسلمان دنیا چشم امید به ایران اسلامی دوخته‌اند و با زائران ایرانی به دید ویژه‌ای می‌نگرند و تمامی اعمال و رفتار ما را زیر نظر داند.

در ادامه این پیام آمده است: از این رو به مصداق کلام نورانی امام صادق علیه‌السلام که فرمودند: «کونوا لنا زینا و لاتکونوا علینا شینا، زینت مکتب اهل بیت باشید و با شرکت در نمازهای جماعت حرمین شریفین و نیز انس با قرآن و دعا و رفتار کریمانه، عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را در دلها جاودان و پایدار نمایید.

در بخش دیگری از این ویژه‌نامه، با عنوان «بایسته‌های اخلاقی زائر» به ذکر برخی وظایف اخلاقی و اجتماعی عمره‌گزاران پرداخته شده است؛ تقوا، اخلاص، پاک کردن دارایی، آگاه کردن دوستان، گشاده‌دستی، حُسن خلق، دوری از تکبر و کمک و خدمت به همراهان، و گناه نکردن پس از بازگشت، از این موارد است.

این نشریه به شرح فضایل مدینه و مسجدالنبی صلوات‌الله‌علیه‌وآله پرداخته و نقشه‌ای مصور نیز از بخش‌های مختلف این مسجد، اطلاعات کاملی از قبرستان بقیع و موقعیت قبرهای مختلف این قبرستان و همچنین اطلاعاتی درباره امامان، صحابه و دیگر کسانی است که در این قبرستان مدفون هستند ارائه کرده است.

بخش‌های پایانی ویژه‌نامه وصال دوست به اعمال عمره مفرده، اماکن مقدس مکه منوره و مساجد این شهر و همچنین حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها و ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی ایشان پرداخته است.

ویژه‌نامه وصال دوست که با تصاویری زیبا و چشم‌نواز از اماکن مقدسه همراه با نقشه اماکن در اولین جلسه آموزشی زائران عمره گزار در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 29 بازدید