کتابچه «شوق وصال»؛ در اختیار زائران عمره قرار گرفت

کتابچه ۳۲ صفحه‌ای «شوق وصال» حاوی مطالب متنوعی از جمله آداب سفر حج، احکام عمره مفرده، برنامه‌های فرهنگی زائران، برنامه‌های قبل، حین و بعد از سفر، توصیه‌های پزشکی، وظایف کارگزاران و مواردی از این قبیل است.

کتابچه شوق وصال با احادیثی از حضرت رسول اکرم صلوات‌الله‌علیه‌وآله درباره ثواب ادای عمره مفرده و همچنین سخنانی از حضرت امام خمینی رحمةا‌لله‌علیه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی آغاز شده است.

در بخش «برخی از آداب سفر»، به ذکر مواردی از قبیل «تعیین هدف»، «استغفار»، «اخلاص در نیت»، «تزکیه اموال»، و... و همچنین بیان توضیحاتی درباره هر کدام از این آداب پرداخته شده است.

«شمه‌ای از احکام عمره مفرده» نیز حاوی توضیحاتی درباره احکام مختلف احرام، طواف، نماز طواف، سعی، تقصیر، طواف نساء و... است که گزیده‌ای از اعمال عمره مفرده برای آشنایی اجمالی زائران عمره‌گزار در آن ذکر شده است.

یکی از بخش‌های دیگر کتابچه شوق وصال، «ایمنی در سفر» است. در این بخش هشدارهای لازم به زائران داده شده است تا عمره‌گزاران ضمن رعایت این موارد، با حساسیت‌های موجود در کشور عربستان سعودی آشنا شوند.

توصیه‌های پزشکی، وظایف کارگزاران حج، روحانیون کاروان‌ها، مسئولان فرهنگی هتل‌ها، مدیران کاروان و مدیران دفاتر زیارتی، معرفی کتاب‌ها و منابع برای مطالعه، و لوازم سفر عمره که هر کدام از عمره‌گزاران باید آنها را همراه داشته باشند، مواردی است که در ادامه این کتابچه به چشم می‌خورد.

کتابچه شوق وصال، به همت مدیریت برنامه و محصولات فرهنگی معاونت فرهنگی از طریق دفاتر نمایندگی مناطق در اختیار مدیران راهنما جهت توزیع بین زائران قرار گرفت

/ 0 نظر / 15 بازدید