ویژه برنامه های جشن نیمه شعبان در مکه تشریح شد

در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) ویژه برنامه‌های بزرگداشت این عید بزرگ در جلسه شورای فرهنگی بعثهِ مقام معظم رهبری در مکه مکرمه تشریح شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به مکه، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین خادمی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه بر ضرورت اهمیت برگزاری هرچه باشکوهتر جشن‌های نیمه شعبان با محوریت انتظار تاکید کرد.

وی گفت: این جشن بزرگ با حضور زایران ایرانی خانه خدا در شب میلاد حضرت مهدی (عج) با قرائت دعای روحبخش کمیل و اجرای مسابقه و مداحی همراه خواهد بود.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه گفت در تلاش هستیم این جشن را امسال به مراتب از سالهای قبل باشکوه‌تر برگزار نماییم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کاروانها و زایران ایرانی علاقه مند هستند که در سالروز میلاد آن حضرت که انشاالله روزی از مکه ظهور خواهند کرد در این شهر حضور داشته باشند گفت: برنامه ریزی هایی برای برگزاری هرچه باشکوهتر این جشن در حال تدارک و اجراست.

وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه‌های روز جوان مصادف با میلاد حضرت علی اکبر (ع) در دوشنبه اینده در مکه مکرمه خبر داد و گفت: به مناسبت این روز فرخنده که بحمدالله در سالهای اخیر توجه خاصی به بزرگداشت و نکوداشت این روز صورت گرفته است نیز جشن و همایشی برای زوج‌های جوان که به مکه مشرف شده اند برگزار می‌شود.

وی گفت: تبیین نقش جوانان در پیشبرد امورو تشریح فضائل و ویژگی‌های حضرت علی اکبر و برگزاری مسابقه و مدیحه سرایی از جمله برنامه‌های این روز خواهد بود.

دراین جلسه که اعضای شورای فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند حجت الاسلام عبدخدایی کارشناس مسئول فرهنگی بعثه گزارشی از برنامه‌های اتی فرهنگی در اعیاد پیش رو ارایه کرد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
nasim

سلام ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) بر شما تبریک[گل][گل]