با حضور حجت‌الاسلام فقیهی صورت گرفت؛ بررسی برنامه اعزام دانشجویان به سرزمین وحی

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره اجرای زیارت دوره ویژه برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان به تاریخ مدینه و اماکن تاریخی آن را از دیگر برنامه هایی دانست که از سوی بعثه اجرا می شود و ادامه داد: هم اندیشی با دانشجویان برای پربار تر شدن این سفر معنوی نیز از دیگر محورهایی است که در فضایی صمیمی انجام می شود.

بر پایه این گزارش، رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از همکاری صمیمی بعثه مقام معظم رهبری با این ستاد در برپایی سفری به یاد ماندنی برای دانشجویان، گفت: تلاش ها بر این است که دانشجویان در فرصتی که نصیبشان شده است بیشترین بهره را از شناخت سیره پیامبر اسلام و ائمه طاهرین ره توشه خویش سازند.

وی که روز گذشته از موزه مدینه النبی(ص) بازدید کرده بود، بازدید از این موزه را برای فرهیختگان مناسب دانست و خاطر نشان کرد: بازدید از موزه مدینه، تاریخ اسلام را مجسم می کند، از این رو به دنبال ایجاد شرایط مناسب برای بازدید عمره گزاران دانشجو از این مکان هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدرضا فقیهی” در این باره توضیح داد: این موزه برای علاقمندان به تاریخ بسیار مفید است و می تواند تجسم کننده ایام هجرت پیامبر اسلام(ص) از مکه مکرمه به مدینه منوره باشد.

وی ، ادامه داد: فضای موجود در این موزه به صورت تجسمی طراحی شده است و آن چه را که در تاریخ درباره پیامبر اسلام(ص)، جنگ ها و اقدامات ایشان آمده است را تداعی می کند.

عمره دانشجویی از سوم فروردین ماه سال 92 با اعزام اولین گروه، متشکل از سه کاروان از استان تهران به سرزمین وحی اعزام می شوند.

سهمیه عملیات جدید عمره دانشجویی، 15 هزار نفر است که شش هزار نفر آن را دانشجویان مجرد تشکیل داده و 9 هزار نفر نیز از دانشجویان متاهل هستند.

دانشجویان متاهل از سوم فروردین 92 تا 27 همان ماه و دانشجویان مجرد از 28 فروردین تا 18 اردیبهشت ماه سال آتی به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.

در عمره دانشجویی جدید، 285 هزار نفر ثبت نام کرده بودند که با قرعه کشی، پذیرفته شدگان نهایی در دو اولویت اصلی و ذخیره مشخص شده اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید