برگزاری سلسله نشستهای اسرار حج و آداب حضور در مشهد مقدس

مسؤول آموزش بعثه مقام معظم رهبری منطقه خراسان از برگزاری سلسله نشستهای معنوی «اسرار حج و آداب حضور» در محضر کعبه شریف خبر داد.

حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج گفت: این برنامه آموزشی برای سومین سال پیاپی در ماه مبارک رمضان برگزار می‎شود.

وی افزود: این کار با همکاری مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی و معاونت فرهنگی هنری شهرداری مشهد در میدان شهدای مشهد از ساعت۲۱ و سی‌دقیقه شب به مدت یک ساعت و نیم برگزار خواهد شد.

حاجی ابراهیمی خاطر نشان کرد: با هماهنگی با مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی تمامی مدیران برای این برنامه فرهنگی دعوت شده و از طریق آنها زائران به صورت ویژه حضور خواهند یافت. کارهای اجرایی این سلسله نشست به عهده مدیران و عوامل خواهد بود و زائران فضایی شبیه به فضای مکه و مدینه را دریافت خواهند کرد.

وی یادآور شد: از تمامی زائران سال‌های گذشته هم دعوت خواهد شدکه در این برنامه شرکت کنند. طبق هماهنگی انجام شده روحانیون از طرف بعثه مقام معظم رهبری منطقه زائران را در این برنامه همراهی کنند.

مسؤول آموزش بعثه مقام معظم رهبری منطقه خراسان افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی این سلسله نشست‎ها آموزشی است در این جلسات اسرار حج و آداب حضور گفته می‎شود. مطالبی که باعثمانایی این سفر معنوی خواهد بود.

وی یادآور شد: درکنار محل برگزاری این برنامه قسمتی برای کودکان پیش‎بینی شده است که خانواده‎ها با آرامش بیشتری پیگیر مباحث باشند. در قسمت کودکان از کارشناسان کار با کودک دعوت شده تا ضمن کار رنگ‎آمیزی به مباحث محتوایی سنین خاص بپردازند.

حاجی ابراهیمی خاطر نشان کرد: برای اثر گذاری بیشتر جلسات «اسرار حج و آداب حضور» بسته‎ای برای بزرگسالان تدارک دیده‎ایم که شامل یک کتاب، یک جزوه کلامی و دفتر چه پاسخنامه است. کتاب اخلاق و آداب سفر حج که از کتابهای بسیار قابل استفاده و ضروری برای زائرین بیت الله است در این بسته قرار دارد. دریافت کنندگان این بسته با مطالعه کتاب در این چند شب می‎توانند در مسابقه این برنامه شرکت کنند.

لازم به ذکر است که این برنامه از دوم ماه مبارک رمضان به مدت ۷ شب در مشهد مقدس میدان شهدا برگزار می‎شود و سخنران این برنامه حجه الاسلام والمسلمین حسینی قمی است.

/ 0 نظر / 10 بازدید