احرام هفت هزار بانوی عمره گزار ایرانی در یک هفته

کارشناس مسوول امور بانوان بعثه در مدینه منوره با بیان این که خواهران مبلغه با ارشاد و راهنمایی بانوان عمره گزار، سفری به یاد ماندنی را برایشان رقم زده اند، گفت: از 25 بهمن ماه امسال تا اول اسفند ماه جاری، هفت هزار بانوی عمره گزار در مسجد شجره، احرام بسته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج در مدینه منوره، "آفرند" حضور خواهران مبلغه در مسجد شجره را باعث دلگرمی و آرامش خاطر زایران دانست و درباره سایر فعالیت های این گروه افزود: برگزاری جلسات و بیان احکام در هتل ها از دیگر اقداماتی است که خواهران مبلغه در مدینه منوره انجام می دهند به گونه ای که تعداد شرکت کنندگان در این جلسات به یکهزار و 400 نفر رسیده است.

وی، پاسخگویی به سوالات شرعی بانوان زایر را اقدام دیگر مبلغه ها دانست و ادامه داد: تا کنون به سووالات شرعی 320 نفر پاسخ داده شده است.

کارشناس مسوول امور بانوان بعثه مقام معظم رهبری در مدینه، بیان برخی از اسرار زیارت و راهنمایی زایران نسبت به اماکن شریفه در مدینه منوره را بخش دیگری از فعالیت های خواهران مبلغه برشمرد و گفت: بانوان زایر به صورت حضوری نیز برای طرح مشکلات خود به واحد خواهران بعثه مراجعه کرده اند و این اقدام، شوق بانوان زایر برای حضور و همراهی مبلغه ها را بیشتر کرده است.

آفرند از پاسخگویی تلفنی به سووالات شرعی بانوان نیز خبر داد و افزود: بانوان زایر از مدینه منوره و مکه مکرمه با تماس تلفنی خود توانسته اند از راهنمایی های شرعی خواهران مبلغه مستقر در بعثه مدینه منوره بهره مند شوند.

بر پایه این گزارش، از ابتدای عملیات جاری عمره که از 26 دیماه سال جاری آغاز شد، تعداد 76 هزار و 228 نفر عمره گزار اعم از زن و مرد از جمهوری اسلامی ایران به سرزمین وحی اعزام شده اند.

/ 0 نظر / 9 بازدید