مجله «از خانه تا خانه» ویژه دانش‌آموزان منتشر شد

همچنین به زودی مجله‌ای برای دانش آموزان مقطع ابتدایی دوره دوم سال‌های پنجم، ششم ابتدایی و متوسطه اول سالل هفتم، از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت تولید و منتشر خواهد شد که در حال حاضر کمیته علمی این نشریه نیز در معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری تشکل شده است.

مجله «از خانه تا خانه» که به منظور آگاهی‌بخشی به عمره‌گزاران دانش آموز تهیه شده و در اختیار آنان قرار گرفته است، حاوی مطالبی از جمله «بایسته‌های اخلاقی زائر»، مطالبی درباره فضیلت مدینه، مکه، مسجدالنبی صلوات‌الله علیه، گزارش‌هایی تاریخی درباره ائمه بقیع علیهم‌السلام، مطالبی درباره مدفونین در قبرستان بقیع و… است.

در بخش دیگری از این مجله، با عنوان «بایسته‌های اخلاقی زائر» به ذکر برخی وظایف اخلاقی و اجتماعی حج‌گزاران پرداخته شده است؛ تقوا، اخلاص، پاک کردن دارایی، آگاه کردن دوستان، گشاده‌دستی، حُسن خلق، دوری از تکبر و کمک و خدمت به همراهان، و گناه نکردن پس از بازگشت، از این موارد است.

مجله «از خانه تا خانه» که با تصاویری زیبا و چشم‌نواز از اماکن مقدسه در مکه مکرمه و مدینه منوره همراه است، در ادامه به شرح فضایل مدینه و مسجدالنبی صلوات‌الله‌علیه‌وآله پرداخته و نقشه‌ای مصور نیز از بخش‌های مختلف این مسجد شریف در اختیار دانش آموزان عمره‌گزار قرار داده است.

این نشریه همچنین حاوی اطلاعات بسیار کاملی از قبرستان بقیع، موقعیت قبرهای مختلفی که در این قبرستان وجود دارد و اطلاعاتی درباره امامان، صحابه و دیگر کسانی است که در این قبرستان مدفون هستند. موقعیت هر کدام از این قبور نیز بر روی نقشه مشخص شده است.

بخش‌های پایانی مجله «از خانه تا خانه»، به اعمال عمره، اماکن مقدس مکه معظمه و مساجد این شهر و همچنین حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها و ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی ایشان پرداخته است.

/ 0 نظر / 35 بازدید