ویژه‌نامه وصال دوست ویژه عمره‌گزاران منتشر شد

در ادامه این پیام آمده است: از این رو به مصداق کلام نورانی امام صادق علیه‌السلام که فرمودند: «کونوا لنا زینا و لاتکونوا علینا شینا، زینت مکتب اهل بیت باشید و با شرکت در نمازهای جماعت حرمین شریفین و نیز انس با قرآن و دعا و رفتار کریمانه، عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را در دلها جاودان و پایدار نمایید.

در بخش دیگری از این ویژه‌نامه، با عنوان «بایسته‌های اخلاقی زائر» به ذکر برخی وظایف اخلاقی و اجتماعی عمره‌گزاران پرداخته شده است؛ تقوا، اخلاص، پاک کردن دارایی، آگاه کردن دوستان، گشاده‌دستی، حُسن خلق، دوری از تکبر و کمک و خدمت به همراهان، و گناه نکردن پس از بازگشت، از این موارد است.

ویژه‌نامه وصال دوست که با تصاویری زیبا و چشم‌نواز از اماکن مقدسه در مکه مکرمه و مدینه منوره همراه است، در ادامه به شرح فضایل مدینه و مسجدالنبی صلوات‌الله‌علیه‌وآله پرداخته و نقشه‌ای مصور نیز از بخش‌های مختلف این مسجد شریف در اختیار عمره‌گزاران قرار داده است.

این نشریه همچنین حاوی اطلاعات بسیار کاملی از قبرستان بقیع، موقعیت قبرهای مختلفی که در این قبرستان وجود دارد و اطلاعاتی درباره امامان، صحابه و دیگر کسانی است که در این قبرستان مدفون هستند. موقعیت هر کدام از این قبور نیز بر روی نقشه مشخص شده است.

بخش‌های پایانی ویژه‌نامه وصال دوست که در اختیار عمره‌گزاران قرار گرفته، به اعمال عمره مفرده، اماکن مقدس مکه منوره و مساجد این شهر و همچنین حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها و ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی ایشان پرداخته است.

/ 0 نظر / 12 بازدید