نشریه ویژه زائران حج تمتع با عنوان وصال دوست منتشر شد

در ابتدای ویژه‌نامه وصال دوست، پیام نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خطاب به زائران بیت الله الحرام به چشم می‌خورد. در بخشی از پیام حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر به حج گزاران آمده است: شما سفیران و پیام‌آوران انقلابی بزرگ و شهیدانی سرافراز هستید. ملت‌های مسلمان دنیا چشم امید به ایران اسلامی دوخته‌اند و با زائران ایرانی به دید ویژه‌ای می‌نگرند و تمامی اعمال و رفتار ما را زیر نظر داند.

در ادامه این پیام آمده است: از این رو به مصداق کلام نورانی امام صادق علیه‌السلام که فرمودند: «کونوا لنا زینا و لاتکونوا علینا شینا، زینت مکتب اهل بیت باشید و با شرکت در نمازهای جماعت حرمین شریفین و نیز انس با قرآن و دعا و رفتار کریمانه، عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را در دلها جاودان و پایدار نمایید.

در بخش دیگری از این ویژه‌نامه، با عنوان «بایسته‌های اخلاقی زائر» به ذکر برخی وظایف اخلاقی و اجتماعی حج‌گزاران پرداخته شده است؛ تقوا، اخلاص، پاک کردن دارایی، آگاه کردن دوستان، گشاده‌دستی، حُسن خلق، دوری از تکبر و کمک و خدمت به همراهان، و گناه نکردن پس از بازگشت، از این موارد است.

ویژه‌نامه وصال دوست که با تصاویری زیبا و چشم‌نواز از اماکن مقدسه در مکه مکرمه و مدینه منوره همراه است، در ادامه به شرح فضایل مدینه و مسجدالنبی صلوات‌الله‌علیه‌وآله پرداخته و نقشه‌ای مصور نیز از بخش‌های مختلف این مسجد شریف در اختیار حج گزاران قرار داده است.

این نشریه همچنین حاوی اطلاعات بسیار کاملی از قبرستان بقیع، موقعیت قبرهای مختلفی که در این قبرستان وجود دارد و اطلاعاتی درباره امامان، صحابه و دیگر کسانی است که در این قبرستان مدفون هستند. موقعیت هر کدام از این قبور نیز بر روی نقشه مشخص شده است.

بخش‌های پایانی ویژه‌نامه وصال دوست که در اختیار حج‌گزاران قرار گرفته، به اعمال حج تمتع، اماکن مقدس مکه منوره و مساجد این شهر و همچنین حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها و ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی ایشان پرداخته است.

/ 0 نظر / 25 بازدید