رمز فضیلت ختم قرآن در مسجد النبی(ص)، توجه به مضامین آن است


این سخنران در مدینه منوره به هجرت پیامبر اسلام(ص) از مکه به مدینه نیز اشاره کرد و توضیح داد: هجرت برای گستراندن اسلام بود چرا که رسول اعظم(ص)، رحمت خدا بر جهانیان است و هجرتش، ارایه نسخه شفا بخش قرآن به همه بشریت بود.

حمید زاده با اشاره به قسمتی از فرمایش امیر مومنان، علی(ع) در نهج البلاغه که می فرمایند انسان های بیمار، صورتشان انسانی است اما سیرت و دلشان مانند حیوان است، تاکید کرد: رهایی از این وضعیت فقط با توجه به نسخه شفا بخش رسالت نبی اکرم(ص) میسر است.

این کارشناس مذهبی، پیامبر (ص) را به طبیب تشبیه کرد و خطاب به زایران اظهار داشت: حال که پس از سالیان فرصت فراهم شده تا به محضر این طبیب دل ها بیایید از فرصت مغتنم دارید و از اندیشه های بلند و درمانگر ایشان استفاده کنید.

وی تصریح کرد: ساعات حضور در مدینه منوره به سرعت سپری می شود و اگر نتوانید به درستی از آن بهره ببرید، ندامت و پشیمانی است که تا آخر عمر می ماند.

حجت الاسلام حمیدزاده، عنوان کرد: هرکسی به تناسب قابلبیت و ظرفیتش بتواند از این نسخه استفاده کند می تواند در مسیر کمال و تعالی گام بردارد.

وی از زایران مسجد النبی و جنت البقیع درخواست کرد: از مرقد مطهر نبوی و عطر بهشتی پراکنده شده در فضای مدینه منوره بیش از پیش استفاده کنید و موج جانتان را از کدورت ها و بیماری های نفسانی بزدایید.

سخنران قبل از دعای کمیل بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با بیان این که پیامبر بزرگ اسلام(ص) به هنگام رویت در آیینه می فرمود که "خدایا صورتم را زیبا آفریدی،پس سیرتم را نیز زیبا گردان"، گفت: خوب است همه ما این دعا را همواره از خدای متعال درخواست کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر مغتنم شمردن لحظات حضور در مدینه منوره تاکید کرد و افزود: فرزندان برای والدین و والدین برای فرزندان خود دعا کنند که آن ها را با نسخه شفا بخش پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) آشنا کرده اند.

/ 0 نظر / 9 بازدید