امام خمینی معجزه قرن و امداد الهی بود

دیدار امام جمعه کرمانشاه و عضو مجمع تقریب مذاهب با مسول دفتر نمایندگی بعثه در مدینه منوره حجت الاسلام نجفی روحانی

با سلام و درود به روح بلند و ملکوتی امام خمینی(ره) و تمامی شهدای سرفراز و تبریک سالروز پیروزی جمهوری اسلامی ایران و سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری.

ما بسیار خرسند هستیم از این اتفاق و در حقیقت انفجار نور، از خدای کریم دوام این نعمت الهی را خواستاریم.

این جملات شروع کلام  ماموستا ملامحمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و عضو مجمع تقریب مذاهب می باشد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه که در قالب کاروانی ازایران جهت انجام عمره به مدینه منوره مشرف شده است جهت دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در هتل بدرالمحمدیه حضور پیدا کرد

در این دیدار که حجه الاسلام نجفی روحانی، حجه الاسلام تیموری مسول اهل سنت بعثه و حجه الاسلام بهجتی مسول امورروحانیون بعثه حضور داشتند پیرامون مسائل مختلف جهان اسلام و اوضاع کنونی به تبادل نظر پرداختند.

در پایان این دیدار ماموستا در مصاحبه اختصاصی شرکت کرده و به سوالات ذیل پاسخ گفتند:

 در یک فضای مقایسهای وضعیت کنونی را با گذشته توصیف کنید؛

 یادمان نمی رود که در آن زمان چه شرایطی داشتیم ، بی بندو باری ، بی عفتی و هزاران منکر که زبان قاصر از گفتن است، لکن امام خمینی که معجزه قرن  و امداد غیبی بود با اتکا به خدای عزیز ، تقوای الهی و حمایت زن و مرد پیر و جوان آمد و با خود؛ عزت ، سربلندی ، اقتدار و... را به ارمغان آورد.

 وظیفه ما؛

وظیفه ما در این دوران ، بسیار مهم و خطیر است. چراکه با ید بدانیم چه هزینه ای دادیم تا به این نقطه رسیدیم، من به مردم شریف و عزیز سفارش می کنم این انقلاب به راحتی به دست نیامده تا ما بدون دقت از کنار آن عبور کنیم خون شهدا خون بزرگان خون عزیزانی از این مرزوبود به همراه امدادهای غیبی و رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی ما را به این نقطه رسانده است .

همه ما شاکر این نعمت داده شده خواهیم بود .

 ما و 22 بهمن؛

22 بهمن نقطه عطف بیعت گونه با بنیان گذار انقلاب است در این بیعت مسلمان و غیر مسلمان شریک بوده اند شیعه و سنی هم سهیم بوده اند این انقلاب و این بیعت در 22 بهمن 57 به ما اقتدار و حضور داده است. همه در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنیم  چون در این برهه که همه استکبار دست به دست هم قصد نابودی ما را کرده اند بر همه فرض است که با حضور پررنگ و با بصیرت خود به همه جهانیان اعلام کنند که ما هنوز هستیم و از مواضع حقه خود دفاع خواهیم کرد.انقلاب ایران الگوی تمامی انقلابهای کنونی است.  و انقلابهای جهان اسلام سرچشمه از انقلاب ایران گرفته است

 عوامل بقا و استمرار جمهوری اسلامی ایران؛

این حضور و اقتدارنیاز به توجه و استمرار دارد و این مهم در اوضاع کنونی جهان اسلام، میسور نمی‎شود الا با تبعیت کامل از مقام معظم رهبری که در حال حاضر سکاندار این عرصه است. کلام او چراغ مسیر این نهضت است. به میزانی که تبعیت کنیم ، حرکت خواهیم کرد . پس روز 22 بهمن روز دیگری برای اثبات حقانیت، اقدار، عظمت، هوشیار، وحدت و انسجام اسلامی و ملی است.

 نقش یکایک افراد؛

اول باید خودمان را کامل اصلاح کنیم، این سفارش رسول اعظم است. مسائل را با چشم باز ببینیم اوضاع جهان اسلام را رصد کنیم ، هوشیار باشیم ، هم‎نوا و هم‎صدا باشیم ، شرایط فلسطین برای ما بسیار درس‎آموز است. وقتی صحبت از بصیرت است یعنی اینگونه باشیم.

 توصیه به برادران اهل سنت؛

هر چند این ملت بارهاوبارها به همه ثابت کرده‎اند که پای نظام و انقلاب ایستاده‎اند اما بنده به نوبه خود از تمام ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی می‎خواهم تا با حضور عالمانه و هوشمندانه خود، دیگر بار برگ زرینی در تاریخ پرافتخار ایران عزیز ثبت کنند و در راهپیمایی  22 بهمن شرکت نمایند.

/ 0 نظر / 10 بازدید