امکان حذف و ویرایش اسامی شورای فرهنگی و یاوران حجاج فراهم شد

وی با بیان اینکه روحانیون کاروان‌های حج ۹۳، تا ۱۷ خرداد ماه فرصت داشتند تا جهت ثبت اسامی یاوران حجاج و شورای فرهنگی در سامانه آموزش مجازی بعثه اقدام کنند، افزود: از نیمه ماه مبارک رمضان امکان حذف و ویرایش اطلاعات اعضای شورای و یاوران فرهنگی برای روحانیان فراهم شده است و این عزیزان باید در این فرصت حتما نسبت به اصلاح و ویرایش اقدام کنند و گرنه معرفی افراد خارج از حدنصاب به صورت اتومات از سیستم حذف می‌شوند.

مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به برگزاری همایش یاوران و شورای فرهنگی حجاج در ماه شوال گفت: عزیزان روحانی کاروان هر چه سریعتر نسبت به ویرایش اطلاعات اعضای شورای فرهنگی اقدام کنند.

حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی با بیان اینکه در موسم حج تمتع از میان هر ۱۲ زائر ایرانی در هر کاروان یک نفر به عنوان یاور حجاج انتخاب می‌شود، افزود: یاوران حجاج از جمله طرح‌هایی است که در عملیات حج تمتع دارای چندین سال سابقه است و این طرح به مرحله‌ای رسیده است که در سال ۹۲ همایش‌های یاران حجاج در استان‌ها برگزار شد.

مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، افزود: پیش از این طرح، همیاری حجاج، تحت عنوان یک کار صرفاً خدماتی و شکلی دیده می‌‎شد و اهداف فرهنگی که پشت این طرح قرار داشت چندان مشخص نبود.

وی تصریح کرد: طرح یاوران حجاج یک راه برای ساماندهی و همراهی زائران است. شیوه این ساماندهی همیاری، خوشه‌بندی زائران است یعنی در این طرح، یک کاروان به گروه‌های کوچک‌تر تبدیل می‌شود که این مدل خود یک شیوه توزیع برنامه‎های فرهنگی است و به شکل هرمی می‌توان برنامه و فعالیت‎ها را بین زائران توزیع کرد.

حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی ادامه داد: یاوران حجاج، هسته‌های فعالی هستند که بخشی از عملیات در کاروان‌ها را بر عهده می‌گیرند و به عبارتی به عنوان سرگروه انجام وظیفه می‌کنند. برنامه‎های فرهنگی گروه یاوران حجاج زیر نظر روحانی کاروان و هماهنگی با مدیر کاروان‎ در جلسات مستقل اعلام و اجرایی می‎شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید