برنامه‌های قرآنی حجاج در موسم حج ۹۳ اعلام شد

معاونت فرهنگی بعثه‌ مقام معظم رهبری، برنامه‌های قرآنی حجاج را در موسم حج امسال اعلام کرد. براساس این برنامه جلسات روزانه انس با قرآن کریم ویژه حجاج بیت الله‌الحرام در سال ۹۳ برگزار می‌شود.

حجت الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی، مدیر تامین محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، جزئیات برنامه‌های قرآنی حجاج در موسم حج ۹۳ را اعلام و از برگزاری جلسات روزانه انس با قرآن کریم ویژه حجاج بیت الله الحرام در سال ۹۳ خبر داد.

مسعود حاجی ابراهیمی

وی با بیان اینکه حضور در مدینه منوره و مکه مکرمه برای زائران بیت الله الحرام، فرصت ارزشمندی است تا به کلام الله مجید مأنوس شوند، گفت: برنامه‌های تلاوت قرآن کریم به صورت روزانه با تدبر در آیات الهی توصیه می‌شود.

مدیر تأمین محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، اجرای دقیق طرح «فصل مهمانی» شامل حفظ ۵ سوره از قرآن کریم و برگزاری روزانه جلسه عمومی تلاوت قرآن کریم را سبب تدبر بیشتر زائران در آیات الهی دانست.

وی همچنین توصیه کرد: روحانیان کاروان و گروه یاوران حجاج از زائران خوش لحنی که تسلط کافی بر قرائت دارند در این محافل استفاده و نیز همه زائران را به شرکت در جلسه قرآن، حتی اگر توان قرائت را هم ندارند، دعوت کنند.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی یادآور شد: در پایان هر جلسه قرائت قرآن، روحانی یا معین کاروان به مدت ۵ دقیقه چند آیه از آیات قرآن کریم که در مورد سرزمین وحی یا حج است را برای حاضران شرح و تفسیر می‌کند.

وی ادامه داد: در این طرح برای خانم‌ها جلسات تلاوت جداگانه برگزار می‌شود و اگر کاروان دارای معینه باشد اداره جلسه و شرح آیات مورد اشاره را برعهده می‌گیرد و در صورتی که معینه نداشته باشد یکی از خانم هایی که بر قرائت و روان خوانی قرآن تسلط دارد جلسه قرائت قرآن را اداره خواهد کرد.

مدیر تأمین محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، اجرای روزانه جلسان انس با قرآن کریم را برای آشنایی بیشتر زائران با معارف الهی عنوان و اظهار کرد: در این جلسات نورانی آیات قرآن توسط روحانی یا معین کاروان شرح داده می‌شود

/ 0 نظر / 18 بازدید